Sajtószemle
Indul Abigail bulija
Átlagos kedd délelőtt ez a Weöres Sándor Színházban: délelőtt olvasópróba az igazgatói irodában, aztán tervelfogadás, díszletjelzés építése, bontása, közben próbák: több bemutató is készülőben.
Kis figyelmesség a bérleteseknek
Szilveszter alkalmából online összeállítással kedveskedett bérletes nézőinek a WS Színház. A Weöres Kaviár című varietéből készítettek egyórányi felvételt, humorral, dallal, vidámsággal.
Nemzetközi színházi konferecián a WSSz
Ma elkezdődött az Európai Színházi Konvenciónak (ETC) az a háromnapos konferenciája, amelynek eredetileg a Weöres Sándor Színház adott volna otthont.
Mi jön a Jordán-korszak után?
„Én nem játszom cinkelt kártyákkal” – A Szabó Tibor, a szombathelyi színház megválasztott új igazgatója volt konyhastúdiónk vendége. Cikkünk a podcast hanfelvétele alatt olvasható.
Nosztalgiaköd
„Friel szakavatottan konstruált, elfogadhatóan formatervezett, ám nem épp modern színművében gyöngécske az elem” – írta Tarján Tamás 1993-ban a Pogánytánc Katona József Színház-beli bemutatójáról. Huszonhét év után hasonló benyomásokkal távoztam a Weöres Sándor Színház előadásáról.
Szabó Tibor: művészi igényű népszínház
Szabó Tibor Jászai-díjas színészt, a Weöres Sándor Színház egyik alapító tagját a város képviselőtestülete ellenszavazat nélkül választotta teátrumunk direktorává. 2021. február 1-től tölti be a posztot. A közkedvelt művészt a terveiről (is) kérdeztük.
Szabó Tibor lett a Weöres Sándor Színház igazgatója
Október 29-én, csütörtökön Szombathely önkormányzata egyhangúan Szabó Tibor színművészt szavazta meg a Weöres Sándor Színház igazgatójává, aki február 1-jétől veheti át Jordán Tamástól a vezetői posztot.
How deep is your love?
Legyünk megkeresztelve vagy sem, higgyünk Istenben vagy sem, az Ádám almáit nézve minden alkalommal az lehet az érzésünk, mi valóban a keresztény kultúrát és annak értékrendszerét képviseljük, vagy legalábbis szeretnénk képviselni.
Nagy-Bakonyi Boglárka – és Jordán Tamás is Holdbeli-díjas
Pénteken este nem csak A Pál utcai fiúkat ünnepelte a közönség standing ovation-nel: átadták a Holdbeli csónakos-díjakat. A 2019/2020-as évad teljesítménye alapján a Holdbeli Csónakos Díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta.
Az idei díjazottak
A Weöres Sándor Színház Szenátusa 2011 júniusában, legelső tanácskozásán döntött arról, hogy díjat alapít az évad legjobb színészi alakításának és legjobb háttér-tevékenységének elismerésére.
Átadták a Holdbeli Csónakos Díjakat Szombathelyen
Pénteken átadták a szombathelyi Weöres Sándor Színház Szenátusa által 2011-ben alapított Holdbeli Csónakos Díjakat, amelyekkel az évad legjobb színészi alakítását és legjobb háttér-tevékenységet végző kollégát ismerik el.
Itt vannak Szombathely idei Holdbeli csónakosai
A 2019/2020-as évad teljesítménye alapján a Holdbeli csónakos-díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművész, illetve a technikai személyzetből Móri Csaba szcenikus színpadmester kapta az A Pál utcai fiúk bemutatója után szervezett, hagyományos díjátadón.
Ők kapták a Holdbeli Csónakos Díjat
A 2019/2020-as évad teljesítménye alapján a Weöres Sándor Színház Holdbeli Csónakos Díját Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta.
Nagy-Bakonyi Boglárka és Móri Csaba kapták az idei Holdbeli Csónakos Díjat
A 2019/2020-as évad teljesítménye alapján a Holdbeli Csónakos Díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta a hagyományos díjátadó ceremónián.
Ők kapták idén a Holdbeli Csónakos Díjat
A Weöres Sándor Színház Szenátusa Szombathely hálás színházszerető közönsége támogatásával 2020-ban Holdbeli Csónakos Díjat adományozott Jordán Tamás igazgatónak.
Átadták a Weöres Sándor Színházban a Holdbeli Csónakos Díjat
A 2019/2020-as évadban nyújtott teljesítménye alapján a Holdbeli Csónakos Díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta a hagyományos díjátadó ceremónián.
Díjkiosztó a Weöres Sándor Színházban
A Holdbeli Csónakos Díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta a hagyományos díjátadó ceremónián. A Holdbeli Csónakos Díj Volvo Alpok Autó különdíját Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Simon József Zoltán hangtechnikus vehette át.
A Pál utcai fiúk a Weöres Sándor Színházban
Pénteken este mutatták be a Weöres Sándor Színházban Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című regényéből készült musicalt. Geszti Péter és Dés László darabját Réthly Attila állította színpadra. Erőssége az egyedi koreográfia, amelyet Kováts Gergely Csanád jegyez.
A Pál utcai fiúk fotóspróbáján
Molnár Ferenc ifjúsági regénye Magyarországon az egyik legolvasottabb és legnépszerűbb irodalmi mű. A zenés verzió Geszti Péter, Dés László és Grecsó Krisztián munkája. A galéria fotóit Jene Sándor készítette a színház fotóspróbáján.
A Pál utcai fiúk a Weöres Sándor Színházban
A WS Színház első (és nem tavaszról kényszerűen elhalasztott) bemutatója a 2020/2021-es évadban Molnár Ferenc világklasszis regényéből készült: A Pál utcai fiúk.
Szóval akkor mi a baj A Pál utcai fiúk musicallel?
Kezdeném is mindjárt néhány személyes gondolattal Molnár Ferenc 1907-es A Pál utcai fiúk című ifjúsági regényéről. Amióta az eszemet tudom, bár nem túl rég tudom, ezt a regényt minden magyar iskolásnak, valamikor az ötödik osztály körül el kell olvasnia.
Márkus Emília születésnapjára
Szeptember 10-én ünnepelte Márkus Emília születésének 160. évfordulóját a szombathelyi színház. Ez alkalomból fotósorozattal emlékeztek: a szülési szabadságáról most visszatérő Csonka Szilvia bújt a híres, szombathelyi színművésznő bőrébe.
Interjú Csonka Szilviával
Monodrámával tér vissza a színpadra Csonka Szilvia, a szombathelyi Weöres Sándor Színház művésznője. Az immár kétgyermekes édesanya mesélt Hédiről és Vilmosról, de az interjúból az is kiderül, mi köze van a törékeny színésznőnek a famegmunkáláshoz.
Márkus Emília reinkarnálódott
A legendás szombathelyi színésznő 160. születésnapja alkalmából megjelent az előadásra érkezőknek: Csonka Szilvia színművésznő alakításában találkozhatott a közönség Márkus Emíliával.
Pogánytánc-premier
A Pogánytánc a Mundy család drámákkal, traumákkal terhelt története, amely a harmincas évek elején játszódik, amikor egy eldugott falucskában egyetlen szórakozás a rádiózás.
5 lány és egy tánc, egy tánc, egy tánc
Öt lány valahol Írországban 1936 augusztusában, aratási ünnep előtt, valami végzetes bezártságban. És öt lány a szombathelyi Weöres Sándor Színházban 2020 augusztusában. Bezártság után. Előtt?
Tánc és szerelem
Megint egy nagyszerű darabot láthatunk a Weöres Sándor Színházban, Valló Péter rendezésében, Brian Friel: Pogánytánc című drámája hamisítatlan ír hangulatot varázsol a színpadra.
3+2 nővér a Pogánytáncban
Valló Péter rendezésében a legszebb a színészek között megteremtett összhang. Ettől szép és szerethető az 5 nő + 3 férfi története. Nem kell ahhoz sok, se nyelv, se tánc, azzal a természetességgel, ahogy a színpadon élnek a szereplők, lesz igazán jó a darab.
Gonoszság és kegyelem a színpadon
Az Ádám almái egy nagysikerű dán-német film színházi adaptációja. A színdarabot Anders Thomas Jensen mozija alapján írták. Az előadás sűrűbb, mint a film, a negyvenhat jelenetből a színházban huszonhatot állítottak színpadra.
Zoomon sütött almáslepény
Ádám almái gurulnak az országban szerteszét. A bemutató a járvány miatt megcsúszott, de végül egy rendkívüli, online próbafolyamat után még a nyári szünet előtti röpke újranyitási időszakban élőben be tudták mutatni.
Ádám almás pitéje: amin áll vagy bukik az isteni világrend
A darab karatén alatt, online üzemmódban készült, Czukor Balázs rendezésében – már ezért kíváncsi voltam rá. Kedvelem amúgy is Czukor Balázs színházi igényességét, érzékenységét és minőségi választásait.
Mivé lesz az életünk hit nélkül?
Ismét egy remek előadással rukkolt elő a Weöres Sándor Színház, az Ádám almái című vígjáték nemcsak szórakoztató, hanem gondolkodásra is késztet.